لوله دریپردار آبیاری قطره ای

لوله دریپر دار پلاستیکی - پلی اتیلنی

لوله دریپردار آبیاری قطره ای

لوله دریپر دار آبیاری قطره ای – فروش و خرید لوله دریپردار – تولید کننده و کارخانه لوله دریپردار – لیست قیمت لوله دریپردار – فروش و پخش عمده لوله دریپردار – تهران – کرج و سایر نقاط ایران – لوله دریپردار چیست؟ – بهترین لوله برای ابیاری قطره ای – هزینه و قیمت لوله دریپردار ابیاری قطره ای

لوله دریپردار پلی آب صفا

English

یکی از محصولات مهم این شرکت در جهت مصرف بهینه آب در صنعت کشاورزی می‌باشد. محدودیت منابع آبی از نظر کمی و کیفی باعث می شود که یک برنامه ریزی خاص تحت عنوان استفاده بهینه از واحد آب مصرفی انجـام پـذیرد کـه  این امر در طراحی سیستم های آبیاری، به ویژه آبیاری قطره ای و بارانی امری ضروری محسوب می شود.شرکت پلی آب صفا باتوجه بهضرورت استفاده از این نوع لوله‌ها  در حیات بخشی به گیاهان نسبت به انتخاب با کیفیت ترین نمونه تولید داخل اقدام نموده و کالایی مطمئن با بهترین کیفیت را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

شرکت پلی آب صفا با به کارگیری یک طراحی منحصر به فرد و مواد درجه یک (مواد حاوی آنتی یو وی و مقاوم در برابر کودهای شیمیایی) استفاده از لوله های دریپردار را با هر نوع شرایط آب و هوایی متناسب کرده است.وجود برآمدگی در قسمت داخلی قطره چکان استفاده شده در این لوله ها باعث می‌شود که این لوله هاآب را از قسمت پر فشار لوله گرفته وبهبیرون هدایتکنند که این امر منجر به جلوگیری از رسوبگیری در قسمت خروجی لوله می‌گردد. لوله های دریپردار پلی آب صفا از جنس پلی اتیلن می باشد و فواصل در نظر گرفته شده برایاینقطرهچکان‌ها از 10 سانتی متر شروع شده و بنا به درخواست مشتری تا هر سایزی قادر به تولید آن می باشیم.

استفاده از لوله دریپردار پلی آب صفا به دلیل آبدهی در نقطه ای متمرکز باعث عدم رشد علف های هرز در اطراف محصولات و تقریباً به صفر رسیدن هدر رفت آب و استفاده مؤثر از سموم و کودهای مختلف می‌شود.

جالب است بدانید که لوله های دریپرداردر مقایسه با سایر روش های مرسوم مانند نوار آبیاری های مختلف، انواع مختلف قطره چکان‌های ساده ، خطی و غیره، سیستم‌های مقرون به صرفه تر، اقتصادی و با دوام تری(دوام بیشتر از ده سال) می باشند.

انواع لوله دریپردار آبیاری قطره ای

از مزایای دیگر این لوله ها نصب سریع و آسان آنها می‌باشد.

کاربردهای لوله دریپردار

  • مناسب برای آبیاری زمین کشاورزی ناهموار
  • میزان هدر رفت آب تقریبا صفر است
  • جلوگیری از رشد علف‌های هرز در اطراف محصولات زراعی
  • آبیاری بهینه درختان حساس مانند پسته و گرد وزراعت انواع باغ ها و تاکستان
  • مقرون به صرفه، اقتصادی و با دوام در مقایسه با سایر روش های متداول
  • وجود برآمدگی در قسمت داخلی قطره چکان لوله ها باعث جلوگیری از رسوبگیری در قسمت خروجی لوله می‌گردد.

چرا در صنعت از لوله دریپردار استفاده می شود؟

امروزه  محدودیت های حوزه منابع آبیکشور و خشکسالی سبب روی آوردن بسیاری از کشاورزان به آبیاری قطره ای و بارانیبرای آبیاری محصولات  شده است.لوله دریپردارانعطاف پذیرترین لوله آبیاری با عملکرد جبران فشار برای آبیاری پوشش گیاهی ،کشت های متراکم و ردیفی است .

دو لایه بودن این لوله ها (لایه قهوه ای بر روی مشکی یا بنفش بر روی مشکی) باعث شده است که لوله ها در برابر مواد شیمیایی و اشعه ماوراء بنفش مقاوم تر باشند.
قطره چکان های جبران کننده فشار در کارخانه در داخل لوله انعطاف پذیر به فاصله ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتری از یکدیگرتعبیه شده اند. دبی هر قطره چکان در فشار بین ۰٫۷ تا ۴٫۱بار بین ۲٫۳ یا ۳٫۵لیتر در ساعت می باشد.دیافراگم قطره چکان ها دارای یک تنظیم کننده الاستیک است که در صورت خراب شدن پریز، قطره چکان به طور خودکار شسته می‌شود. شعاع خم لوله باید۷٫۵ سانتی‌متر باشد. ورودی قطره چکان بایستی با دیواره خط لوله در یک راستا باشد تا ورود آشغال به قطره چکان را به حداقل برساند.

ویژگی لوله دریپردار پلی آب صفا
•قابلیت انعطاف پذیری بالا به دلیل جنس مواد به کار رفته که سبب استفاده کمتر از زانو می شود.
• انتخاب دبی جریان و فاصله بین قطره چکان ها، برای انواع کاربردهای غیر از چمن امکان انعطاف در طراحی را فراهم می کند.
• قابل استفاده در همه اتصالات فشاری
• برای استفاده به صورت زیرسطحی باید از یک شیر هوا در خط آبرسانی استفاده شود.
• خاصیت جبران کنندگی فشار قطره چکان باعث ایجاد یک دبی ثابت در طول خط لوله واطمینان از یکنواختی دبی قطره چکان ها می شود.
• دو لایه بودن لوله ها (لایه قهوه ای بر روی مشکی) باعث افزایش مقاومت نسبت به اشعه ماوراء بنفش خورشید، رشد جلبک ها و مواد شیمیایی می شود.

  • از مزایای دیگر این نوع لوله هانصب آسان و سریع اتصالات آن می‌باشد.

لوله دریپردار ابیاری قطره ای